Eminettin mah. Adliye Cd. NO:8/1 Merkez/Rize
0850 259 0300 - 0533 045 46 53 anzerbalevi@gmail.com
Anzer Bal Evi
Anzer Bal Evi

Anzer Balı İçeriği

Anzer Balı İçeriği

2022-04-14 / Anzer BalEvi

Anzer balı Dünya üzerinde meşhur olan ve sadece ülkemiz sınırlarında üretilen doğal çiçek balı türüdür. Sağlığa olan faydası, lezzeti, nadir bulunması özelliği Anzer balını diğer balların önüne geçiriyor. Türkiye de Rize ilinin İkizdere ilçesinde bulunan Anzer Yaylası'nda yetiştiği için bu ismi almıştır. Dünyada sadece bu bölgede üretilen bu bal yaklaşık 500 farklı çiçeği gezen arıların topladığı balların doğal haliyle kavanozlanması ile orjinalliği bozulmadan sizlere ulaşıyor. Firmamız kalite testlerinden geçirdikleri Anzer ballarını titizlikle sizlerin hizmetine sunuyor. Hem yurt dışına ihraç edilen hemde ülkemizde yoğun talep gören bu bal eşşiz lezzeti ve şifalı içeriğiyle her yaştan insan için doğal bir gıda haline geliyor. Anzer balının her yıl iklim koşulları ve diğer coğrafi durumlardan dolayı kaç kilo üretildiği değişkenlik gösteriyor. Bazı yıllar hiç üretim olmuyor. Bu sebepten dolayı Anzer balı fiyatı her yıl değişmekle beraber geçtiğimiz son iki yıl zam almayarak aynı fiyattan satışa sunulmuştur.

Anzer balını özel yapan bir diğer sebep ise yine dünyada sadece Anzer yaylasında kendiliğinden yetişen endemik çiçek florasından toplanan ballardan yapılmasıdır. Bu sebepten aroması açısından da diğer ballardan kolayca ayırt edilebilecek bir özelliğe sahiptir. Malesef piyasada Anzer balı adı altında sahte ballar satılmaktadır. Bu yüzden müşteri memnuniyeti ve güveni en üst seviyede tutan firmamız size Anzer balıyla birlikle Anzer Yaylasının temiz havasını hissettiriyor. Orjinallik ve katkısız olmasıyla patentli olan lezzetli ve şifa deposu ballar kovandan çıktığı gibi sofralarınızda yer alıyor.

Anzer Balının İçeriği Nedir?

Anzer yaylasında ağaç yetişmediğinden dolayı Anzer balında sadece bu yöreye ait yetişen çiçeklerin polenleri bulunur. Anzer balı içerisine dışarıdan asla şeker ilavesi yada herhangi bir katkı maddesi konulmaz. Işıl işlem görmeden doğal haliyle kavanozlanır. Anzer balının değeri Osmanlı zamanından beri bilinir. Kayıtlarda padişahlar için saraya Anzer balı getirildiği yazmaktadır. Anzer balı bölgeye özgü Kafkas arıları tarafından üretilir ve bu bölgeye dışarıdan herhangi bir arı kovanı sokulması yasaktır. Oldukça konunaklı bir şekilde balın içeriğinin bozulmaması için gerekli tüm önlemler alınmıştır. Kendine has müthiş çiçek kokusu ve eşsiz tadıyla diğer ballardan farkını ilk tadımda anlamanız mümkündür.

Anzer Balının Faydası Nelerdir?

Anzer balı faydaları diğer tüm ballara kıyasla oldukça faydalıdır. İçerisinde nadir ve Dünyada sadece Rize toprakları içinde yetişen çiçeklerin ballarından toplandığı için çok değerli bir baldır. Tadı ile de farkını ortaya koyan Anzer balının sağlığa oldukça olumlu etkileri vardır. Tüm ailenizle güvenle tüketebileceğiniz Anzer balını günde sadece 1 kaşık tüketmek bile yeterli gelecektir. Kalitesi ve uzun süre zinde tutması sebebiyle sıklıkla tercih edilen Anzer balının bazı faydaları şunlardır,

 • Yüzme, dağcılık, bisiklet sürme gibi  ilgilenenlerin kaybettiği enerjiyi geri kazandırır.
 • Bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu korur.
 • Ağrı kesici özelliği vardır.
 • İltihap ve yaraları iyileştirir ve bademcik hastalıklarına iyi gelir.
 • İçinde bulunan antioksidan sayesinde vücuttaki toksinleri atar.
 • Öksürük, astık, bronşit, boğaz ağrısı, balgam sorunlarında doğal bir antibiyotiktir.
 • Kanın temizlenmesine yardımcı olur, kalp ve damar hastalıkları üzerinde koruyucu etkisi vardır.
 • Halsizlik ve yorgunluğa birebirdir, enerji verir.
 • Sindirim sistemini destekler kabızlık sorununu çözer.
 • Antibakteriyel özelliğiyle vücudunuzdaki mikroplarla savaşır.
 • İçinde bulunan c vitamini, potasyum ve kalsiyum bulunduğundan günlük vitamin ihtiyacını da karşılamış olur.

Anzer balının bunlar dışında daha birçok faydası bulunur. Sevdiklerinizle güvenle Anzer Balı tüketmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Etiketler: